Události

Lis
25
So
Setkání mládeže v Lukách
Lis 25 @ 16:00 – 22:00
Lis
26
Ne
Muzikál Jesus Christ Supermlád
Lis 26 @ 16:00 – 18:00

neděle 26.11. 2017 v 16 hodin
v kulturním domě v Třešti

vstupné:
děti do 6 let zdarma
7-15 let 40 Kč
dospělí 70 Kč

Jesus Christ Supermlád aneb Muzikál o událostech, které se staly kolem roku 0

Amatérský divadelní soubor Spojené farnosti má na repertoáru původní autorský muzikál Jesus Christ Supermlád od roku 2004. Název evokuje slavnější dílo Andrew L. Webbera, který popisuje, co se stalo s Ježíšem, když byl stár, téměř superstár. Na druhém pólu jeho života se ovšem odehrál také nesmírně inspirující příběh, který inspiruje umělce všech staletí, z doby, kdy byl Ježíš mlád, až téměř supermlád. Tady ovšem veškerá podobnost končí a originální hudba i texty přinášejí příběh z Betléma a nejbližšího okolí rozdělený do čtyř částí.

Historie Spojených farností sahá někam hluboko k roku 1991, kdy se skupina mladých rozhodla předvést několik různých scének s duchovní tématikou. Později se přiřadila vlastní tvorba a po několika letech hledání se soubor zaměřil na autorské muzikály. Jedinou výjimkou byl muzikál Jesus Christ Superstar (1996). Z dalších děl můžeme zmínit například inscenace Pastýř Vojtěch (1997), Horkník (2001), Tarsan (2011), Gedeón (2015) nebo Nestříhat!, který měl premiéru letos.

Souborem prošlo za více než čtvrtstoletí existence na 200 herců a hereček, především z okolí Zbraslavi, Brna, Měřína atd. Nestalo se ovšem, že by všichni herci dohromady vystoupili na jednom pódiu. Dochází zde totiž k přirozené výměně herců způsobené věkem a starostmi s tím spojených. V tuto chvíli je většina účinkujících mladších, než samotné Spojené farnosti. Aktuálně máme v souboru asi 30 aktivních herců a herek.

Spojené farnosti mají za sebou více než 250 vystoupení, některé navštívené hojně (Stará Boleslav 2009 před návštěvou papeže Benedikta), při některých naopak hráli účinkující přesilovku. Vystupovali jsme ve všech krajích ČR vyjma Karlovarského kraje a máme za sebou jedno vystoupení v zahraničí.

V Třešti budeme vystupovat poprvé a doufám, že se vám naše divadlo nebude zdát ztřeštěné. Biblický příběh o zrození hrajeme s úctou k originálu, ale přesto se pokoušíme k němu přidat i některé informace, které se skrývají mezi řádky.

Jesus Christ Supermlád má za sebou více než 50 repríz. Na scéně ožije Josef, Marie, pastýři z Betléma, roztomilí andělé, Herodes a také mudrci z Orientu, kteří budou líčit svoji strastiplnou cestu z Bagdádu do Jeruzaléma. Srdečně vás zveme k návštěvě.

Více informací na www.spojene-farnosti.webnode.cz.

Pro
13
St
Zpovídání před Vánocemi v Třešti (více kněží)
Pro 13 celý den
Pro
14
Čt
Zpovídání před Vánocemi v Růžené
Pro 14 celý den
Pro
15
Zpovídání před Vánocemi v Třešti (více kněží)
Pro 15 celý den